Pebble 10 røgalarm 10Y,
Pebble 10 er en pålidelig røgalarm med 10-årsbatteri, nem montering og skandinavisk design.
10-års batteri
Pauseknap
Testknap
Tekniske data
| SKU | 601143 |
|---|---|
| Alarm lydstyrke | ≥ 85 dB / 3 m |
| Seriekoblet | Nej |
| SundaHus | Ja |
| Udskifteligt batteri | Nej |
| Batteri liv | 10 år |
| Temperatur område | -10 °C / +40 °C |
| Pausefunktion | Ja |
| Strømkilde | CR123A |
| Detektionsprincip | Optisk detektionskammer |
| Certificering | EN 14604 |
| Strømkilde | CR123A |
| Model | SA701 |
| Statistisk nummer | 8531103000 |
| Produktserie | Pebble |
| Varemærke | Housegard |
| Oprindelsesland | Kina |
Downloads
Produktdokument
Dokumenter på dit sprog
Detaljer
Pebble 10 forener sikkerhed og brugervenlighed i et tidløst design af Lars Wettre. Med et forseglet litiumbatteri, der holder i hele røgalarmens levetid på 10 år, behøver du aldrig at skifte batteri. Den monteres nemt med 3M-tape og har test- og pausefunktion, som gør den enkel at kontrollere. Pebble 10 er driftssikker i temperaturer fra -10 °C til +40 °C og er testet og godkendt efter CE og EN 14604 – en sikker og pålidelig løsning til dit hjem.