Pebble, røykvarsler
Pebble er en stilren røykvarsler designet av Lars Wettre, inspirert av naturens myke former. Den glir naturlig inn i hjemmet og reagerer raskt på røyk med en tydelig alarm når det virkelig gjelder. Røykvarsleren oppfyller kravene i TEK17 og er egnet for bruk i norske boliger.
Tekniske data
| SKU | 601107 |
|---|---|
| Alarmstyrke | ≥ 85 dB / 3 m |
| Seriekoblet | Nei |
| SundaHus | Ja |
| Utbyttbart batteri | Ja |
| Livslengde batteri | 1 år |
| Arbeidstemperatur | -10 °C / +40 °C |
| Strømkilde | 9V |
| Deteksjonsprinsipp | Optisk kammer |
| Sertifisering | EN 14604 |
| Strømkilde | 9V |
| Modell | SA700 |
| Statistikknummer | 8531103000 |
| Nobb nummer | 55937745 |
| EL-nr | 6203502 |
| Produktserie | Pebble |
| Varemerke | Housegard |
| Opprinnelsesland | Kina |
Downloads
Beskrivelse
Pebble er formgitt av designer Lars Wettre med inspirasjon fra naturen. Det diskrete designet gjør at røykvarsleren passer naturlig inn i hjemmet, samtidig som den bidrar til økt trygghet.
Rask varsling når det gjelder
Pebble er en optisk røykdetektor som reagerer raskt på røykutvikling og varsler med en kraftig alarm. Dette gir deg tydelig beskjed slik at du kan handle i tide.
Enkel i daglig bruk
Røykvarsleren er utstyrt med testfunksjon og varsler automatisk når det er tid for å bytte batteri. En batterisikring gjør at den ikke kan monteres uten batteri, noe som reduserer risikoen for feil installasjon. Batteri medfølger.
Trygg og godkjent
Pebble er testet og godkjent i henhold til CE og EN 14604 og fungerer i temperaturer fra –10 °C til +40 °C, noe som gjør den til et trygt valg for hjemmets ulike rom.