Karbonmonoksidvarsler med LCD
En karbonmonoksidalarm med LCD-display som varsler ved farlige nivåer av karbonmonoksid i luften. Egnet for bolig, bobil, campingvogn og båt og leveres med 3-års batteri. Enkel montering med 3M-teip.
Tekniske data
| SKU | 604024 |
|---|---|
| Alarmstyrke | ≥ 85 dB / 3 m |
| Seriekoblet | Nei |
| Utbyttbart batteri | Ja |
| Arbeidstemperatur | -10 °C / +40 °C |
| Pausefunksjon | Ja |
| Strømkilde | 2 X AA |
| Deteksjonsprinsipp | Karbonmonoksid |
| Sertifisering | CE, EN 50291-1:2018, EN50291-2:2019 |
| Strømkilde | 2 x AA 1,5 V Alkaline LR6 |
| Modell | CA108 |
| Statistikknummer | 8531103000 |
| Nobb nummer | 60170746 |
| EL-nr | 6200539 |
| Varemerke | Housegard |
| Opprinnelsesland | Kina |
Downloads
Beskrivelse
En karbonmonoksidalarm gir tidlig varsling ved farlige nivåer av karbonmonoksid i inneluft. Den er spesielt viktig i rom med brenseldrevne varmekilder eller apparater og kan brukes i bolig, fritidsbolig og kjøretøy der gass eller brensel brukes.
Funksjon og bruk
Karbonmonoksidalarmen reagerer på forhøyede nivåer av karbonmonoksid, en fargeløs, luktfri og smakløs gass som oppstår ved ufullstendig forbrenning. LCD-displayet viser aktuell CO-verdi og alarmstatus. Alarmminnet gjør det mulig å se om enheten har registrert forhøyede nivåer de siste 48 timene.
Produktet har testknapp, pausefunksjon og indikator for batteribytte. Installasjon kan gjøres med medfølgende 3M-teip. Enheten bør monteres 1–3 meter fra brenselforbrennende apparater.
Trygghet og kvalitet
Produktet oppfyller EN 50291-1:2018 og EN 50291-2:2019 og leveres med 3-års batteri og 5 års garanti. Godkjent for bolig, bobil, campingvogn og båt.